אחד התחומים המשמעותיים ביותר ברכישות דירה, היא אפשרות המימון שלה. כאשר רוכשים דירה, לרוב נעזרים במימון חיצוני כלשהו על מנת להצליח להגיע לסכום הדרוש.

מימון זה מתקבל עם תנאים נוחים משמעותית ביחס להלוואות אחרות, הן מבחינת תנאי הרבית אותם מקבלים על המשכנתא, והן מבחינת ההחזרים החודשיים והפריסה של תקופת פריעת החוב. בתמורה לכך, הבנק מבקש "למשכן" כבטחון את הנכס אותו רוצים לרכוש. זוהי בדיוק משמעותה של המילה משכנתא, וכך לוקחים משכנתאות.

משכנתאות – החלטה גורלית

בלקיחת משכנתאות יש לבדוק כמה גורמים, משום שכל החלטה הקשורה לסוגיית משכנתאות משפיעה על התקציב המשפחתי לאורך שנים רבות, ומשעבדת את הנכס המרכזי בדרך כלל באופן בו כל החלטה יכולה לגרור חסכון או הפסד של עשרות אלפי שלים ולעתים אף מאות אלפי שקלים.

סכומים כאלו משמעותיים מאוד, ולכן כל חסכון קטן במגוון הפרמטרים הוא משמעותי מאוד, משום שהוא נפרס לאורך ימים ושנים ארוכות ולבל נשכח את התשלום של ביטוח המשכנתא שמתווסף אליו.

אז איך יודעים מה להחליט?

מסיבה זו, אנו כאנשי מקצוע יודעים לתת פתרונות ייחודיים ומותאמים באופן שמאפשר לכם כלקוחות למצות את פוטנציאל יכולת ההחזרה שלכם, ולחסוך סכומי כסף גדולים בכל חודש.

מורכבות ההלוואות, מספר הרב של המסלולים הקיימים בשוק יחד עם כמות עצומה של פרמטרים שיש לבחון, הופכת את יכולת קבלת ההחלטות של האזרח מן השורה, האדם שאיננו מומחה למשכנתאות, לבלתי אפשרית כמעט.

זה בדיוק מה שהבנקים רוצים, לגרום למוצר הכי רווחי להם להימכר, ולאו דווקא למוצר שהכי מתאים ללקוח.

מה מרוויחים בכך?

ייעוץ מקצועי מאפשר לקבל חוות דעת מגורם אחר, בלתי תלוי, שהאינטרס שלו איננו האינטרס של הבנק.

גורם זה הבקיא בפרטים, מכיר את המסלולי השונים ויודע לקרוא היטב את האותיות הקטנות, מביא לקבלת הצעה אטרקטיבית לאין ערוך מן ההצעה שיכול לקבל האזרח מן השורה.

יתרה מכך, חברה מקצועית שמגיעה לבנק, מגיעה עם מספר רב של תיקים, ומאגדת כמה לקוחות שונים. איגוד לקוחות רבים יוצר מנוף לחץ בפני הבנק, מנוף שיגרום לכל אחד מהלקוחות לקבל תנאים טובים משמעותית, תנאים שיהפכו את ההחזרים החודשיים שלך לזולים בהרבה, השוואה נכונה של ביטוח משכנתא במקרים מהסוג הזה יכולים לחסוך לכם עד אלפי שקלים.